IYBE | Envanteri ve Yaratıcılık Testleri
Üstün/Özel Yetenekliler Uzmanı Doç.Dr. Hasan Said Tortop tarafından 10 yıllık alan deneyimi ve akademisyenliği, onlarca aileye yapmış olduğu danışmanlık tecrübeleri ile oluşturduğu bir envanterdir. Bu envanter 6-15 yaş grubu çocuk ve öğrencilere 6 ay süreyle izleme ve takip ile uygulanabilen bir envanter olup, ailelere ve eğitimcilere okul tercihi yapma, mentör desteği alma, yönlendirme, genişletme menüsü hazırlama, etkin farklılaştırma yapma gibi konularda yol göstericidir. Envanter 8 ana yetene alanı ve 50 alt yetenek alanı için sonuç vermekte olup, self-report ve gözlem formu şeklinde uygulanabilmektedir.
 
Yaratıcılık Ölçekleri
Üstün/Özel Yetenekliler Uzmanı Doç.Dr. Hasan Said Tortop tarafından 10 yıllık alan deneyimi ve akademisyenliği, onlarca aileye yapmış olduğu danışmanlık tecrübeleri ile her yaş döneminde çocukta yaratıcılığın ölçülmesi, güçlü zayıf noktaların belirlenmesi için etkili genel yaratıcılık ve özel alan yaratıcılık testleri ve kullanımı sunulacaktır.
 
Düşünce Kışkırtıcı Soru Kartları
Üstün/Özel Yetenekliler Uzmanı Doç.Dr. Hasan Said Tortop tarafından 10 yıllık alan deneyimi ve akademisyenliği, onlarca aileye yapmış olduğu danışmanlık tecrübeleri ile çocukta yaratıcılığın geliştirilmesi için oluşturulan kartlardır.

Yapay zeka, yazılım bilgisi, istatistik bilgi ve yüksek tahminleme becerisinin birlikte çalışması ile ortaya çıkan insanlığın en önemli ürünlerinden birisi olarak görülmektedir. Bu eğitimin üstün zekalı çocuklar tarafından alınması oldukça önemlidir. Geleceğin bu önemli teknolojik hamlesinde çocuklarımızın eksik kalmaması için en kısa zamanda bu yeterliğin gelişmesi için alanda uzman yazlım geliştirme mühendisleri ile eğitimlerimizi sizlerin hizmetine sunmaktayız. Eğitimimiz, Yazılım Geliştirme Mühendisi Ali Bayraktar tarafından verilmektedir. 

 

Üstün zekalı çocuklar, aşırı uyarılabilirlik alanları nedeniyle duyguları yoğun yaşayabilirler. Bazen de duygularını gizleyebilirler. Çocuğumuzun duygu durumunun ne şekilde olduğunu anlamak bu noktada aile ve eğitimciler için zordur. Resim analizi projektif bir test olup sadece kendisi ile kesin yorumlar yapılamaz, ancak mevcut durum hakkında destekleyici katkılar yapılabilir. Bu yüzden resim analizi ile çocuğumuzun psikolojik durumunun sağlıklı gelişimi hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Bu eğitim ile aile ve eğitimcilerimize çocuklarının resimlerini yorumlayabilme konusunda yeterlik kazandırmanın yanında bir resimlerinin de analizi yapılacaktır. Eğitimimiz Psikolog Oğuz Çetin hocamız tarafından verilecektir. 

Üstün Yetenekliler Eğitimi

(Aile ve Eğitimciler İçin) 

Bireysel farklılıkları belirlemek için materyaller;
1. İlgi envanteri
2. Öğrenme stili envanteri

Aileye Yönelik Materyaller
1. Aile otorite Stili Envanteri
2. Yaratıcılığı Teşvik Etme Düzeyi Ölçeği
3. Film Eleştirisi Örneği
4. Kitap Önerisi Örneği
5. Bir Aile Çiz Testi
6. Evde Çocukla Yapılacak Etkinlik Örnekleri
8. Motivasyon Düzenleme Stratejileri

Öğrenci İçin
1. Zeka testi
2. Dikkat Testi
3. Özdüzenleme Etkinliği Örneği
4. Yaratıcılığı Ölçen Testler
5. Yetenek Belirleme Envanteri
6. Dikkat ve Konsantrasyon Geliştirici Oyun Örneği
7. Bilimsel Yaratıcılık Geliştirici Etkinlikler

Eğitimin Aile Danışmanlık Boyutu
* Erken İşaretler, Okulöncesinde Yetenek Gelişimini Destekleme
* Zeka Testi Yaptırmalı mıyım?
* Sosyal Beceri Gelişimi Nasıl Sağlanır?
* Stres, depresyonla Başetme, DEHB Durumu Doğru mu?
* Beklenmedik Düşük Başarısızlıkla Başetme ve Motivasyon Düzenleme Stratejileri
* Sinematerapi ve Bibliyoterapi
* Kariyer Tercihleri ve Çoklu Yetenek

Eğitimin Ücreti: 300 TL (Kişi başı ücrettir). Ücretlerimize KDV Dahil değildir. Katılımcılara “Genç Bilge Eğitim & Danışmanlık” tarafından katılım belgesi verilecektir.

Bilgi için:
Tel: 0 530 066 02 76
E-mail: gencbilgegitimdanismanlik@gmail.com

Ödeme Seçenekleri:
* Banka EFT,

Banka Hesap Numaramız:
Kişi: Hasan Said TORTOP
İŞ BANKASI, Isparta Şubesi
IBAN : TR52 0006 4000 0013 3001 9536 17

Not: Katılım belgesi düzenlenmesi için aşağıdaki linke tıklayarak kaydınızı olabilirsiniz.

Eskişehir 12 Mayıs 2019 Pazar 09:30-16:30 

Ön başvuru için tıklayınız.