Ankara Kalkınma Ajansı ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teknik Destek Projesi

Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında yürütülecek olan “Üstün Yetenekli Eğitici Eğitimi (Üstün Yetenekli Bireylerin Eğitiminde Görev Alan Öğretmenlerin Eğitimi)” projesinin açılış toplantısı 24 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdiresi Ayfer Yıldırım, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Said Tortop, Şube Müdiresi Şerif Hanım Usta, Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ayhan Demir, Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanı Ahmet Arvas ile proje kapsamında eğitim alacak Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri katıldı.

Proje ile eğiticilerin, ulusal müfredat programlarına kolay uygulanabilir ve entegre edilebilir üstün ve özel yetenekli çocukların en üst düzeyde yararlanabilmesine olanak sağlayan özel uygulamalar içeren eğitim almaları amaçlanıyor.

Eğitim programı; Üstün yetenekli öğrencilerin eğitimine giriş, Üstün yetenekli öğrencilere pedagojik yaklaşım nasıl olmalıdır? Farklılaştırılmış müfredat modelleri, üstün yetenekli öğrencilerin bedeni, mesleki ve örnek ders programlarından oluşuyor.

 

Haber için tıklayınız

EĞİTİMCİLER İÇİN YARATICILIK ETKİNLİKLERİ

16.07.2018 tarihinde Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi‘nde Doç. Dr. Hasan Said TORTOP tarafından yeni kitabı olan “Yaratıcı Anneye Sihirli Notlar” kitabındaki etkinliklerle 100 ISMEK eğitimcisine yaratıcılık etkinlikleri geliştirme eğitimi verilmiştir. Eğitim oldukça verimli geçmiş olup, eğitimcilerin direkt uygulamaya yönelik bu şekilde eğitim alma talepleri karşılanmıştır. Bu eğitimlerimiz ile ilgili olarak birçok kurumdan talep alınmaktadır. Yaratıcılığın, ne olduğu, nasıl geliştirileceği, önemli ve tartışmaları konular, stratejiler ve teknikler gibi konular bu eğitimde verilmiştir.

ÇORLU TİCARET SANAYİ ODASINA DİKKAT EĞİTİMİ 

Odamız personeline yönelik olarak 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü  “Dikkat ve Konsantrasyon” eğitimi verildi.

Doç. Dr. Hasan Said Tortop’un sunumlarıyla gerçekleşen eğitimde; Dikkat ve Konsantrasyon Problemleri ve Nedenleri, Dikkat ve Algı Testlerinin Tanıtımı ve Uygulanması, Dikkat ve Konsantrasyon Geliştirme Etkinlikleri konularında teorik bilgiler verilirken, eğitimin belli bölümlerinde grup oyunları ve bireysel etkinlikler gerçekleştirildi. 

Haber için tıklayınız.

Kdz. Ereğli’de BAKKA Destekli “Özel Yetenekli Öğrencilerin Farklılaştırılmış Öğretim Yöntemleri” Eğitimi

Haber için tıklayınız.

BAFRA’DA ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİMİ PANELİ

Samsun'un Bafra ilçesinde Mucit Beyinler Atölyesi işbirliği ile Özel Yetenekliler Eğitimi ile ilgili panel, seminer gibi bir diz etkinlik ile farkındalık oluşturulmuştur. 
HHaber için tıklayınız.